31.03.2013 :: 2+1 aneb speciál speciálů v Suchdole nad Odrou

31.03.2013 11:37

Letošní jarní sněhová nadílka překvapila všechny, včetně pořadatelů "venkovních" závodů. Někteří narychlo sehnali halu, jiní lopaty. A tak se odolnost psů a psovodů zkoušela i v Suchdole, kde zvolili druhou variantu. Lenka s Ivou na tyhle závody určitě jen tak nezapomenou :-) Jen na avizované "+1" už prý nedošlo, zřejmě namrznul rozhodčí :-) A samozřejmě přidáváme i komentář od přímých účastníků...

Poslední březnový den jsme s Lenkou vyrazily na závody do Suchdolu nad Odrou. Každý rok se koná seriál agility závodů s názvem "2+1 aneb speciál speciálů". Předpokládaly jsme aprílové počasí jako vždy, to, co nám počasí nachystalo, opravdu předčilo všechna očekávání. Hromady sněhu a husté sněžení však neodradilo pořadatele od konání a každý z účastněných se mohl rozhodnout zda si takový extrém se svým psem vyzkouší nebo ne. S Lenkou jsme si vyzkoušely.
V LA1 byl parkur ještě relativně běhatelný, jelikož pořadatelé rozhrnuli sníh malým traktůrkem kolem vyhraženého prostoru pro překážky. Story obsadil 10. místo s jednou chybou, v druhém parkuru jsme zabojovali a obsadili čistým během 3. místo ze 14-ti zúčastněných.
Sněžení během dne neustalo a tak pro kategorie LA2 a LA3 bylo náročné ve vrstvě sněhu závodit. Ostatní závodníci sledovali jak se s takovým terénem konkurence popere a navzájem si fandili. Zaběhnout čistě v takových podmínkách měl problém opravdu každý a proto ani Lenka s Roxi raději neriskovala a snažila se běžet opatrně. Bohužel, díky nepříjemnému počasí, pak většina týmů parkury ani po chybě už nedobíhala. Cesta autem trvala věčnost, některé úseky jsem jely skoro krokem a potkávaly jsme auta zabořené ve sněhu na krajnicích.
Přístě si budeme muset naplánovat závody aniž by nás paní Zima takhle překvapila.

Kontakt

Agility klub Rožnov pod Radhoštěm Ivana Šteflovičová
736 716 549

Dita Vanduchová
737 273 838